ВАТ "Луцьке авіапідприємство"

2015 (V ч) річна інформація
Меню сайту


Форма входу


Вітаю Вас, Гість · RSS 30.04.2024, 04:01

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Текст приміток

1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «Луцьке авiапiдприємство » (далi «Товариство») є юридичною особою, створеною вiдповiдно до законодавства України. Публiчне акцiонерне товариство «Луцьке авiапiдприємство», зареєстроване Виконавчим комiтетом Луцької мiської ради Волинської областi 13 жовтня 2011року.
Товариство займається господарською дiяльнiстю.
Товариство безпосередньо здiйснює такi основнi види фiнансово-господарської дiяльностi:
• будiвництво житлових i нежитлових будiвель;
• iнше.
Юридична адреса Товариства - Україна, 43000, м. Луцьк, Волинської областi.
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.

2. ОСНОВИ ПIДГОТОВКИ, ЗАТВЕРДЖЕННЯ I ПОДАННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Фiнансова звiтнiсть Товариства складена вiдповiдно до вимог МСФЗ, що були розробленi Радою (Комiтетом) з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та роз’яснень Комiтету з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi, а також вiдповiдно роз’яснень Постiйного комiтету з тлумачень, що були затвердженi комiтетом з мiжнародного бухгалтерського облiку та дiяли на дату складання фiнансової звiтностi, та є фiнансовою звiтнiстю загального призначення.
Товариство функцiонує в нестабiльному економiчному середовищi, яке пов’язане з полiтичною та фiнансовою нестабiльнiстю в Українi. Тому неможливо виключити можливi зовнiшнi негативнi фактори i спрогнозувати їх вплив на безперервнiсть дiяльностi товариства в майбутньому. Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати на результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
Данi фiнансової звiтностi, складеної за 2014 рiк на основi МСФЗ, використанi в якостi порiвняльних даних для складання фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до МСФЗ за звiтний 2015 рiк.
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.
3. СУТТЄВI ПОЛОЖЕННЯ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв.
Товариство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, якщо воно стає стороною конкретних положень щодо фiнансового iнструмента. Операцiї з придбання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку.
Товариство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:
- фiнансовий актив, доступний для продажу;
- дебiторська заборгованiсть;
- фiнансовi зобов’язання, оцiненi за амортизованою вартiстю.
Пiд час первiсного визнання фiнансового активу або фiнансового зобов’язання Товариство оцiнює їх за справедливою вартiстю плюс операцiйнi витрати, якi безпосередньо належить до придбання або випуску фiнансового активу чи фiнансового зобов’язання.
Облiкова полiтика щодо подальшої оцiнки фiнансових iнструментiв розкривається нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.

Основнi засоби
Основнi засоби, придбанi пiсля дати переходу на МСФЗ, враховуються у звiтi про фiнансовий стан за первiсною вартiстю (iсторичною собiвартiстю) за вирахуванням накопиченої амортизацiї.
Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують термiн їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи. Витрати на ремонт i обслуговування основних засобiв вiдображаються в звiтi про сукупнi доходи i витрати того перiоду, в якому вони були понесенi.
Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу.
Лiквiдацiйна вартiсть, термiни корисного використання i метод нарахування амортизацiї передивляються на кiнець кожного фiнансового року.
Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, признається в прибутках i збитках.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи з кiнцевими термiнами використання, придбанi в рамках окремих операцiй, враховуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченої амортизацiї. Амортизацiя нараховується рiвномiрно протягом термiну корисного використання нематерiальних активiв.
Нематерiальний актив списується при продажi або коли вiд його майбутнього використання або вибуття не очiкується економiчних вигод. Дохiд або збиток вiд списання нематерiального активу включається в звiт про сукупнi доходи i витрати у момент списання.
Знецiнення основних засобiв i нематерiальних активiв
Товариство проводить перевiрку наявностi iндикаторiв знецiнення балансової вартостi матерiальних i нематерiальних активiв на кожну звiтну дату. В разi виявлення будь-яких таких iндикаторiв розраховується вiдшкодована вартiсть вiдповiдного активу для визначення розмiру збитку вiд знецiнення (якщо такий є).
Необоротнi активи, якi утримуються для продажу
Необоротнi активи i групи вибуття, класифiкованi як утримуванi для продажу оцiнюються по найменшiй вартостi — або балансовiй вартостi, або справедливiй вартостi за вирахуванням витрат на продаж. Необоротнi активи, якi утримуються для продажу не пiдлягають амортизацiї.
Грошовi кошти
Грошовi кошти включають кошти в касi та грошовi кошти на рахунках у банках, а також банкiвськi депозити з початковим строком менше трьох мiсяцiв.
Торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть
Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть оцiнюється при первинному визнаннi за справедливою вартiстю
Витрати на позики
Витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, тобто активу, пiдготовка якого до передбачуваного використання або для продажу обов'язково вимагає значного часу, додаються до вартостi даних активiв до тих пiр, поки цi активи не будуть, в основному, готовi до передбаченого використання або для продажу. Всi iншi витрати на позики визнаються у складi звiту про сукупнi доходи та витрати того перiоду, в якому вони понесенi.
Резерви
Резерви визнаються, коли у Товариства є поточне зобов'язання (юридичне або конструктивне), що виникло в результатi минулих подiй, для погашення якого, ймовiрно, потрiбне вибуття ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, i при цьому можна здiйснити достовiрну оцiнку даного зобов'язання.
Сума, визнана в якостi резерву, є найкращою оцiнкою компенсацiї, необхiдної для врегулювання поточного зобов'язання на звiтну дату, беручи до уваги всi ризики i невизначеностi, супутнi даним зобов'язанням.
Запаси
Запаси складаються, головним чином, iз сировини та матерiалiв, якi призначенi для використання у виробництвi готової продукцiї. Запаси вiдображаються за найменшою з двох величин: собiвартостi або чистої вартостi реалiзацiї. Собiвартiсть розраховується з використанням методу середньозваженої собiвартостi.
Передоплати постачальникам
Передоплати постачальникам вiдображаються за собiвартiстю.
Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток або збиток за рiк являють собою суму поточного та вiдстроченого податку.

Пенсiйнi зобов’язання
Державний пенсiйний план з визначеними внесками - Товариство здiйснює внески в Державний пенсiйний фонд України виходячи з заробiтної плати кожного працiвника. Витрати Товариства за такими внесками включенi до статтi «Вiдрахування ня соцiальнi заходи». Дана сума включається до витрат того перiоду, коли вони фактично понесенi.
Крiм того Товариство вiдповiдно до вимог законодавства України здiйснює вiдшкодування витрат Державного пенсiйного фонду України на виплату i доставку пенсiй, призначених працiвникам Товариства на пiльгових умовах за роботу у важких i шкiдливих умовах працi. Витрати Товариства за такими платежами включенi до статтi «iншi операцiйнi витрати». Дана сума включається до витрат того перiоду, коли вони фактично понесенi.
Визнання доходiв
Доходи вiд реалiзацiї визнаються в розмiрi справедливої вартостi винагороди, отриманої або яка пiдлягає отриманню, i являють собою суми до отримання за продукцiю та послуги, наданi в ходi звичайної господарської дiяльностi, за вирахуванням повернень продукцiї покупцями, знижок та за вирахуванням податку на додану вартiсть (ПДВ).

Надання послуг
Доходи вiд надання послуг визнаються, коли: сума доходiв може бути достовiрно визначена; iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з операцiєю, надiйдуть Товариству i понесенi або очiкуванi витрати, пов'язанi з операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi.
Перерахунок iноземної валюти
Операцiї в iноземнiй валютi облiковуються Товариством в нацiональнiй валютi України — гривнi по курсу Нацiонального банку України на дату операцiї. Монетарнi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi, перераховуються по курсу Нацiонального банку України на звiтну дату. Всi курсовi рiзницi включаються у звiт про прибутки i збитки.
Немонетарнi статтi, якi оцiнюються на основi iсторичної собiвартостi в iноземнiй валютi, перераховуються по курсу Нацiонального банку України на дату первiсної операцiї.
Умовнi зобов’язання та активи
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
4. IСТОТНI ОБЛIКОВI СУДЖЕННЯ, ОЦIННI ЗНАЧЕННЯ I ДОПУЩЕННЯ
Невизначенiсть оцiнок.
У процесi застосування облiкової полiтики керiвництво Товариства використовує свої судження та здiйснює оцiнки, користуючись основними принципами МСФЗ. Керiвництво робить припущення та оцiнки вiдносно балансової вартостi активiв i зобов’язань, якi не є очевидними з iнших джерел. Оцiнка та вiдповiднi припущення базуються на iсторичному досвiдi та iнших iстотних факторах. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятись вiд таких оцiнок. Оцiнки i пов’язанi з ними допущення регулярно переглядаються. Змiни в оцiнках вiдображаються в тому перiодi, в якому оцiнка була переглянута, якщо змiна впливає лише на цей перiод, або в тому перiодi, до якого вiдноситься змiна, i в майбутнiх перiодах, якщо змiна впливає як на поточнi, так i на майбутнi перiоди.
Основнi припущення, якi стосуються майбутнього або iнших основних джерел виникнення невизначеностi оцiнок на звiтну дату та якi можуть стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв та зобов’язань протягом наступного фiнансового перiоду, включають такi активи та зобов’язання.
Справедлива вартiсть основних засобiв.
В умовах нестабiльностi та вiдсутностi активного ринку, Товариство вирiшило застосовувати виключення вiд вимог МСФЗ щодо облiку основних засобiв за справедливою вартiстю в якостi умовної вартостi, передбаченi МСФЗ 1 для суб’єктiв господарювання, якi застосовують МСФЗ вперше, та вiдобразила свої основнi засоби за iсторичною собiвартiстю, тобто оцiнка вартостi основних засобiв не проводилася.
Оцiнка строкiв експлуатацiї основних засобiв вимагає застосування професiйного судження з урахування строкiв експлуатацiї подiбних активiв. Товариство оцiнює строки експлуатацiї основних засобiв вiдповiдно до їх поточного технiчного стану та оцiночного перiоду, протягом якого очiкується отримати вигоди вiд використання активiв. Однак технiчний та економiчний знос i старiння часто приводять до скорочення економiчних вигiд вiд активiв. Керiвництво переглядає строки експлуатацiї та збiльшує суму амортизацiйних вiдрахувань, якщо виявляється, що строки експлуатацiї активiв реально меншi вiд попередньо оцiнених.
Оподаткування.
Керiвництво Товариства вважає, що Товариство дотримувалось всiх положень чинного податкового законодавства. Однак, немає впевненостi в тiм, що податковi органи не iнтерпретують дотримання Товариством положень чинного законодавства в iнший спосiб, i що як наслiдок Товариству не будуть нарахованi додатковi податки, штрафи та пенi.
Принцип безперервностi.
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi принципу безперервно дiючої органiзацiї. Використовуючи це судження, керiвництвом Товариства враховувалися iснуючi намiри, прибутковiсть операцiй, наявнi матерiальнi i фiнансовi ресурси та вплив поточної економiчної ситуацiї на дiяльнiсть Товариства.

5. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ, ЩО ПIДТВЕРДЖУЄ СТАТТI, ПОДАНI У ЗВIТНОСТI
Основнi засоби
У балансовiй вартостi основних засобiв вiдбулися такi змiни:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Земельнi дiлянки Транспортнi засоби Iнструменти прилади, iнвентар Iншi основнi засоби Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 9957 9957
Придбано основних засобiв
Вибуло 3682 3682
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 6275 6275
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 6661 6661
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод
Вибуло 2597 2597
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 4064
4064
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 3296 2211
Основнi засоби Товариства вiдображенi у фiнансовiй звiтностi за iсторичною собiвартiстю, тобто за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї.
Запаси
Товарно-матерiальнi запаси вiдсутнi у Товариства i не вiдображенi у фiнансовiй звiтностi.
Торгiвельна та iнша дебiторська заборгованiсть.
Станом на 31 грудня 2015 року торговельна i iнша дебiторська заборгованiсть були представленi таким чином:
Дебiторська заборгованiсть 31 грудня 2014 року 31 грудня 2015 року
Дебiторська заборгованiсть за послуги 73 -
Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами 42 6
Iнша дебiторська заборгованiсть 1 1
Всього 116 7
Дебiторська заборгованiсть за основною дiяльнiстю та iнша дебiторська заборгованiсть не забезпеченi заставою.
Грошовi кошти та короткостроковi депозити
Станом на 31 грудня 2015 року грошовi кошти Товариства були представленi наступним чином:
Грошовi кошти 31 грудня 2014 року 31 грудня 2015 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках 1 9
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на депозитних рахунках - -
Грошовi кошти в касi - -
Всього 1 9
Зареєстрований капiтал
Станом на 31 грудня 2015 року статутний капiтал Товариства становить 2 841 000, грн., роздiлений на 11 364 000 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна. У 2015 роцi Товариство не здiйснювало додаткових емiсiй акцiй.
Кредити
Товариство не користувалося банкiвськими позиками у 2014 та 2015 роках.
Торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть
Станом на 31 грудня 2015 року торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть Товариства були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня 2014 року 31 грудня 2015 року
Заборгованiсть постачальникам за товари, роботи, послуги 162 726
Iнша кредиторська заборгованiсть 1277 1187
Всього 1439 1913
Балансова вартiсть кредиторської заборгованостi є поточною заборгованiстю i її вартiсть приблизно дорiвнює її справедливiй вартостi.
Передплати отриманi та iншi короткостроковi зобов’язання
Станом на 31 грудня 2015 року передплати отриманi та iншi короткостроковi зобов’язання були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня 2014 року 31 грудня 2015 року
Передплати отриманi - -
Кредиторська заборгованiсть перед бюджетом 4 4
Кредиторська заборгованiсть по страхуванню 633 98
Кредиторська заборгованiсть по заробiтнiй платi 4 -
Всього 641 102
Дохiд вiд реалiзацiї
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв та послуг складається iз таких компонентiв:
2014 рiк 2015 рiк
Дохiд вiд реалiзацiї товарiв - -
Дохiд вiд реалiзацiї робiт i послуг - 8
Всього - 8
Адмiнiстративнi витрати
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2014 рiк 2015 рiк
Послуги банку (6) (6)
Комунальнi послуги (503) (808)
Податки та обов’язковi платежi - (225)
Iншi - (6)
Всього (509) (1045)

Iншi операцiйнi доходи та витрати
Iншi операцiйнi доходи та витрати були представленi наступним чином:
2014 рiк 2015 рiк
доходи витрати доходи витрати
Реалiзацiя основних засобiв 1907 (1085)
Визнанi штрафи, пенi, неустойки - - - (10)
Списання простроченої заборгованостi - - 36 (930)
Iншi доходи/(витрати) - - - -
Всього - - 1943 (2025)
Податок на прибуток
У 2015 роцi Товариство застосовувало загальну систему оподаткування. У зв’язку iз одержаними у 2015 роцi збитками податок на прибуток не нарахований.

Пов’язанi сторони
Станом на 31 грудня 2014 року найбiльшою часткою акцiй ПАТ “Луцьке авiапiдприємство.” Володiє територiальна громада в особi органiв, уповноважених управляти комунальним майном.
6. УМОВНI ТА КОНТРАКТНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Судовi процедури.
У 2015 роцi в процесi звичайної дiяльностi Товариство не зверталось з судовими позовами i до нього не виставлялись претензiї Всi судовi справи знаходяться на стадiї виконання.
Податкове законодавство.
Українське податкове, митне та валютне законодавство часто змiнюється, а його суперечливi положення тлумачяться неоднозначно. Керiвництво Товариства вважає, що його тлумачення податкового законодавства є обґрунтованими, та всi податки вiдповiдно до законодавчих норм сплаченi. Але неможливо гарантувати, що при перевiрцi податковi органи не оскаржать нарахованi суми податкiв з метою збiльшення податкових надходжень до бюджету.
7. УПРАВЛIННЯ ФIНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ
Основнi фiнансовi iнструменти Товариства включають торгову дебiторську заборгованiсть, торгову кредиторську заборгованiсть i грошовi кошти.
Основнi ризики включають ринковий ризик i ризик лiквiдностi.
Полiтика управлiння ризиками полягає у забезпеченнi належного функцiонування внутрiшньої полiтики, спрямованої на мiнiмiзацiю ризикiв.
Ринковий ризик.
Ринковий ризик пов’язаний iз загальними та специфiчними ринковими змiнами, якi керiвництво Товариства намагається постiйно контролювати. Але це не запобiгає виникненню збиткiв у випадку бiльш суттєвих ринкових змiн.
Кредитний ризик.
Кредитний ризик виникає у зв’язку з грошовими коштами, розмiщеними у банках, та заборгованiстю клiєнтiв. Для мiнiмiзацiї ризикiв Товариство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами, а операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попередньої оплати. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу, тобто проводиться аналiз непогашеної дебiторської заборгованостi за строками погашення та контроль прострочених залишкiв.
Ризик лiквiдностi.
Ризик лiквiдностi – це ризик того, що Товариство зiткнеться з труднощами при виконаннi своїх фiнансових зобов’язань. Товариство здiйснює контроль лiквiдностi шляхом планування поточної лiквiдностi, тобто шляхом контролю залишкiв грошових коштiв i дебiторської заборгованостi та кредиторської заборгованостi з врахуванням витрат на капiтальнi iнвестицiї. Товариство аналiзує термiни платежiв, якi пов’язанi з дебiторською заборгованiстю та iншими фiнансовими активами, а також прогнознi потоки грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.

8. СПРАВЕДЛИВА ВАРТIСТЬ ФIНАНСОВИХ IНСТРУМЕНТIВ
Товариство не має активiв та зобов’язань, що облiковуються за справедливою вартiстю. Керiвництво Товариства вважає, що справедлива вартiсть фiнансових активiв та зобов’язань, що вiдображаються за амортизованою чи первiсною вартiстю, станом на 31 грудня 2015 року та на 31 грудня 2014 року приблизно дорiвнювала їх балансовiй вартостi.
9. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ
Пiсля 31 грудня 2015 року до дати затвердження керiвництвом фiнансової звiтностi не вiдбувалося подiй, якi могли би вплинути на фiнансовий стан Товариства.
Голова правлїння
ПАТ «Луцьке авiапiдприємство» _____________________ В. Ф. Фiларетов

Безкоштовний хостинг uCoz